אם יש לכם נזילה במרפסת, אתם בוודאי יודעים עד כמה מעיק יכול להיות העניין, וזאת משום שנזילות הן לא דבר שאנו מצפים לו או רוצים שיתרחש במבנה שלנו. ואכן מרפסות החשופות למפגעי מזג האוויר, כמו גם מרפסות שאינן אטומות כהלכה: יכולות להוביל לתקלות שונות באיטום ובתשתיות.

איתור נזילות מים בסגירת חורף למרפסת – כיצד עושים זאת נכון?

מי שרוצה להשמיש את המרפסת בביתו, להפוך אותה לאידיאלית ולפעול עבור מבנה טוב ותקין – חשוב שיכיר שירות בשם: איתור נזילות מים בסגירת מרפסת.

אבל מה זה סגירת מרפסת וכיצד מטפלים בנזילות במקום?

מי שרוצה להרחיב את חלל המגורים שלו, בוחר בדרך כלל דירה עם מרפסת, בעוד שכדי להוסיף חדר, לבנות חלל עבודה ולהרחיב את אזור המחיה – רבים מבצעים סגירת מרפסת באופן מקצועי.
סגירת מרפסת מתבצעת בדרך כלל על ידי בנייה קלה וזאת באמצעות פרופילי אלומיניום, כאשר במידה והעבודה נעשתה בצורה שאינה מקצועית או במידה והמרפסת שסגרתם ישנה ורעועה – ייתכנו נזילות ורטיבות.

אז כיצד מבצעים איתור נזילות מים בסגירת מרפסת?

איתור נזילות אינו עניין של מה בכך, שכן איתור נזילות שאינו מקצועי יכול להוליד נזקים רבים. בעבר, בהעדר מכשור מקצועי ושיטות עבודה נכונות, עלול היה להיווצר נזק למבנה וזאת בשל חציבה בקירות על מנת לאתר את מקור הנזילה.
עם זאת כיום, איתור נזילות מים במרפסת נעשה באמצעות מצלמה טרמית, בזמן שמצלמה מסוג זה מאפשרת עבודה בטוחה יותר, יעילה וזאת ללא הרס של המרפסת או של המבנה.
אנשי המקצוע המיומנים כמו גם אינסטלטורים מומחים, יבצעו איתור נזילות באמצעות פיזור גז צבעוני לא רעיל במרחב, הם יבצעו בדיקה ואיתור על ידי סטטוסקופ וכמובן בדיקת נזילות באמצעות שימוש במצלמה טרמית.

 

אולי יעניין אותך גם:

כיצד מבצעים איתור נזילות מקצועי?

נזילת מים במרפסת או בכל מקום במבנה, יכולה להתרחש בשל מגוון סיבות, כגון: איטום שאינו תקין, מרזבים דולפים, חלונות שאינם אטומים, צינורות רופפים, ברזים דולפים ותשתיות ישנות.
כדי לאתר את מקור הנזילה, אין צורך בהרמת מרצפות או חציבה בקירות וזאת משום שבאמצעות מצלמה טרמית העובדת על זיהוי מקורות חום וקור (תוך צילום מנרחב של תשתיות ומערכות המים), ניתן לבצע איתור נזילות מים בסגירת מרפסת בצורה יעילה וחכמה יותר. בכך רבים נהנים מבדיקה טובה, תיקון מהיר ומרפסת אטומה ואיכותית.

איתור נזילות מים בבניין משותף

איתור נזילות מים בבניין משותף הוא אתגר לא פשוט, במיוחד לאור העובדה שבתהליך עשויים להיות מעורבים מספר דיירים שונים בעלי אינטרסים שונים, וכן לאור העובדה כי הדירה הסובלת מנזילת המים היא לא תמיד הדירה שבה מתחילה הנזילה. בהתאם לכך את התהליך כדאי וחשוב לקיים בסיוע אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה, ויודעים להשתמש באמצעים מתקדמים לשם כך.