מה זה מרפסת תלויה? וכיצד אפשר לחמם את האזור הזה שנוסף למבנה? אם אתם רוצים ליהנות מבנייה קלה וחכמה, כמו גם מחימום חסכוני ומותאם אישית – חשוב להמשיך לקרוא את המאמר הבא.

פתרונות חימום למרפסות תלויות

בכל הנוגע לתוספות בנייה לבית שנועדו גם להעלות את ערך הנכס כמו גם לאפשר איכות חיים טובה יותר והוספת מרחב למבנה – מרפסות תלויות הפכו בשנים האחרונות לפתרון מושלם עבור רבים, בעוד שבאמצעות השיטה ניתן תוך שלושה חודשי עבודה להקים מרפסת בגדלים שונים, אשר תתאם למראה המבנה ותראה מושלם בנוף העירוני.

כיום, באמצעות מרפסות תלויות הנבנות באמצעות מוטות פלדה שמותקנות על גבי מבנה קיים, אפשר ליהנות ממרפסת בבית הפרטי או בדירה שנבנית במראה מודרני ובעיצוב מותאם אישית, כאשר עיגון המרפסת נעשה דרך תכנון קפדני של קונסטרטקטור, וזאת בשתי שיטות עיקריות:

הראשונה הינה באמצעות שימוש בעוגן פלדה המקובע לבטון על ידי דבקים ייעודיים, או באמצעות עוגן מכני שננעץ בבטון ומשמש לבניית מרפסת העמידה ומכילה משקל רב.

בנוסף ישנה שיטה נוספת לבניית מרפסת והיא באמצעות עיגון המרפסת אל התקרה או לקורות ועמודי הפלדה של המבנה ובכך תכנון מרפסת עמידה מפני עומסים שיכולה לשאת משקלים של יותר מ 4,000 ! קילוגרמים ולהקנות בטיחות רבה.

כיצד אפשר לחמם מרפסות תלויות?

עצם העובדה שהמרפסת התלויה אינה נוצרה בתהליך הבנייה הראשוני, אלא הוספה בהמשך, המרפסת אינה מתחממת כמו שאר חלקי הבית בעוד שישנם מרפסות אשר נסגרות באמצעות חלונות אלומיניום, תריסים או שיטות אחרות – מה שלא תמיד מקנה בידוד אידיאלי. לכן חשוב להבין כיצד אפשר לחמם מרפסות על ידי פתרונות חימום מרפסות תלויות .

אילו פתרונות חימום למרפסות תלויות ישנם?

תנורי חימום אינפרא אדום – אחת הדרכים הנפוצות לחמם את המרפסת התלויה הינה באמצעות התקנה מקצועית של תנור חימום אינפרא אדום התלוי בגובה ומקנה חימום יעיל ועוצמתי. תנורים המותאמים לסגירות חורף ולמרפסות תלויות, הינם עשויי אלומיניום, הם בעלי משקל קל יחסית וניתן לפזר כמה מהם בכמה מוקדים במרפסת: כך שהם יחממו את כלל החלל תוך שליטה בעוצמת החימום. תנורים כאלה הינם בדרך כלל תנורי במשקל קל שניתן להתקין בקלות בכל שטח סגור.

מאווררי תקרה בפונקציית חום – דרך נוספת לחמם את המרפסת התלויה הינה באמצעות שימוש במאווררי תקרה המפיצים מלבד אוויר, גם חום. כיום ישנם מאווררי תקרה בטכנולוגיות מיוחדות אשר מספקות חימום או קירור לפי הצורך. בכך אפשר למלא את כלל הצרכים שלכם באוורר או חימום, גם בימי החורף וגם בימי הקיץ.

פטריות חימום – מי שבמבנה שלו ישנה  סגירת חורף ולא דווקא מרפסת תלויה: יוכל לרכוש פטריות חימום שהן תנור חימום העומד על עמוד, כאשר פטריית חימום אחת מקנה חימום נפלא ואטרקטיבי בשטחים קטנים.

כל אלה ואחרים משמשים פתרונות חימום למרפסות תלויות או לסגירות חורף, ובכך מאפשרים חורף נעים במיוחד!

 

עשוי לעניין אותך גם: