שאלות נפוצות בנושא צינון ואיכות הסביבה

אני מתחתן בשעות הערב ולא באמצע הצהרים, האם יש הצדקה להשכרת פג-חום לחתונתי?

בוודאי !
מניסיוננו הרב, באירועים המתקיימים בחודשי הקיץ ולא חשוב באיזה חלק של היום, יש תמיד צורך בהשכרת מצנני פג-חום על מנת להקל.
אפילו בערבי קיץ שאינם "ימי שרב כבד", כשהצבנו פג-חומים ברחבת הריקודים, הפג-חומים הפכו את רחבת הריקודים לאזור נעים וקריר אשר דירבן ועודד את הרוקדים להמשיך לרקוד.. ולרקוד..

מהו שטח ההשפעה של הפג-חום?

יכולות הפג-חום מושפעות מתנאים סביבתיים כמו רוחות וחסימות המפריעות לתנועת האוויר המצונן. בתנאים אופטימלים, ללא רוחות וללא מחיצות, טווח ההשפעה של פג-חום מגיע לכדי 16 מטר ובמפתח של 20 -15 מטר (כשמנוע הצידוד עובד) כלומר, איזור רחב מאוד שבו המצנן משפיע ומקל מהחום.

אני אציב באירוע שלי הרבה מאווררים גדולים, למה לא להסתפק בזה?

מאוורר מטבעו, אינו "מטפל" באוויר ובסופו של דבר אם מזג האוויר חם אז המאוורר מעיף את האוויר החם ממקום למקום ולא מוריד את הטמפרטורה.
במקרים רבים אנו שומעים מלקוחותינו שהם שוכרים מספר מאווררים ואם יהיה חם הם ישכרו עוד מאווררים ואם יהיה חם מאוד אז ישכרו אפילו עוד…
הבעיה היא שהאיזור נשאר חם ומה שנוצר זה "רוחות חמות" במקום צינון יעיל.
יעילותם של מספר קטן של פג-חומים עולה בהרבה על יעילותם של מאווררים רבים. הפג-חום יוריד את טמפרטורת הסביבה ויקל מהחום.

האם חייבים למלא את הפג-חום במים קרים? האם הפג-חום מקרר את המים?

את אפקט הקירור, יוצר הפג-חום על ידי ניפוץ המים לטיפות מיקרוניות (ערפליות) אשר גודלן הקטן אינו מותיר מקום לאנרגית חום ולכן, אין כל צורך להקפיד על מילוי מים קרים ויותר מכך, כל עוד לא ממלאים במים רותחים העלולים לפגוע במערכת הפנימית, הפג-חום ייפעל ביעילות.

מהו המפרט הטכני של הפג-חום?

ראה טבלת מפרט טכני בדף "כיצד זה עובד?" או לחץ על הלינק הבא:

האם יש לפג-חומים ביטוח?

הפג-חומים פותחו תוך הקפדה על בטיחות הנהנים מהם.
לחברת פג-חום אביב בע"מ יש ביטוח מלא המכסה כל סוג של נזק לכל צד.

האם יש לפג-חום תו תקן בטיחותי?

לפג-חומים יש תו תקן ישראלי ואף תו תקן אירופאי – CE.

האירוע שלי מתקיים באזור עם לחות גבוהה יחסית. האם מצנן פג-חום יהיה יעיל בתנאים כאלו?

בוודאי!
מצנן פג-חום יעיל בכל תנאי הלחות הקיימים בארץ.
ההבדל היחיד בעבודת הפג-חום בתנאי לחות וטמפרטורה שונים נעוץ בכמות המים המרוסקים על ידי מערכת הריסוק הייחודית.
כאשר הלחות גבוהה, אנו מפחיתים באופן יחסי את כמות המים המרוסקים וכך שומרים על יעילות אופטימלית של אידוי וספיחת אנרגיית החום החיצונית.

האם אנו נירטב מעבודת הפג-חום?

לא!
בטרם הפעלת מצנן הפג-חום במקום האירוע, אנו מכוונים את כמות ועוצמת המים המיועדים לריסוק על ידי מערכת ריסוק המים הייחודית שלנו ומתאימים אותה לעומס החום והלחות במקום.
ההתאמה נעשית תוך הקפדה על השילוב בין צינון יעיל לרצון הלקוח. לדוגמא: ב"אירועים נקיים" כמו חתונות, מסיבות וכנסים, אנו מכוונים את מערכת ריסוק המים כך שמחד, הפג-חום יפעל בצורה יעילה ויספח את אנרגיית החום ומאידך, לא ירטיב ולא יעלה לחות.
לעומת זאת ב"אירועים רטובים" כמו מסיבות מים וכד', בהם הלקוח מבקש ליצור אווירה רטובה ומרטיבה, כיוון מערכת המים נעשה בהתאם והפג-חום מבצע את המוטל עליו..

האירוע שלי מתקיים בקיץ – עוד כחודשיים. אני מעוניין לחכות ולראות יום-יומיים לפני, אם יהיה "שרב כבד" שיצדיק את השכרת הפג-חומים. האם מומלץ לחכות לרגע האחרון?

באופן כללי, אין זמן מינימלי לביצוע הזמנה.
מומלץ לבצע הזמנה מוקדם ככל שניתן משתי סיבות עיקריות.
הראשונה: בהתאם לתשובה על השאלה "אני מתחתן בשעות הערב ולא באמצע הצהרים, האם יש הצדקה להשכרת פג-חום לחתונתי?", הפג-חומים תורמים רבות לכל אירוע קיצי ולא רק לאותם אירועים המתקיימים בשרב כבד. לכן, בהזמנת הפג-חומים לאירוע בחודשי הקיץ אין סיכון: הפג-חומים יעבדו ויתרמו ויהפכו את האירוע, כל אירוע, למוצלח ומהנה יותר.
 הסיבה השניה: כל עוד ההזמנה לא מבוצעת, לא ניתן להבטיח פג-חומים זמינים במלאי ולכן מומלץ לשריין פג-חומים לאירוע שלכם מוקדם ככל שניתן.
חשוב לזכור: כשבכל זאת מגיע יום שרבי יוצא מן הכלל, כולם בלחץ והמלאי הזמין מוזמן מהר מאוד ואז.. נתקענו ללא פג-חומים באירוע שלנו וחבל.

האם יש צורך בהישארותו של טכנאי של החברה במקום האירוע, לכל אורכו?

הפג-חומים שלנו יודעים לעבוד גם כשאנחנו לא נמצאים לידם.. לאחר הצבת הפג-חומים, כיוונם והפעלתם במקום האירוע, אין כל צורך בהימצאות טכנאי.
במידת הצורך ובהתראה קצרה ביותר, יגיע טכנאי החברה לאירוע ויפתור כל בעיה.

אני רוצה להציב את הפג-חום במקום אחד ואח"כ להזיזו למקום אחר. האם זה ניתן?

כשהפג-חום מלא מים, משקלו רב ואין אפשרות להזיזו ממקום למקום. לעיתים רחוקות הדבר מתאפשר וזאת רק בתיאום מראש עם החברה. לנוכח יכולת הכיסוי הרחבה של הפג-חום, ניתן למנוע את הצורך בהזזת הפג-חום באמצע האירוע וזאת על ידי תכנון פריסת המצננים כך שמקסימום שטח יהיה מצונן – במינימום פג-חומים.

מהן הנחיות ההפעלה, התחזוקה והבטיחות לפג-חום שבידי?

הוראות הפעלה

 

שימוש/הפעלה ראשונית ו/או שימוש מחודש לאחר תקופת ארוכה

1. בהפעלה ראשונה ולאחר אחסון ארוך זמן, אפשר שהפג-חום ירסק את המים לטיפות גדולות ויגרום להרטבה, על מנת להחזיר את ריסוק המים למיטבו, יש להפעיל את המכשיר למשך 15 דקות כאשר ברז המים פתוח עד סופו.

2. יש להתאים את כמות המים לריסוק – למידת החום בשטח ולכוון את עוצמת המפוח.

3. אם יש הרגשה שטיפות המים גדולות מדי ואין אידוי טוב של המים/הריסוק לא במיטבו, חזור שנית על הפעולה הראשונה והפעל את המכשיר למשך 15 דקות כאשר ברז המים פתוח עד סופו.

הזזה ושינוי מיקום הפג-חום

1. לפני הזזת הפג-חום, יש לנתק את כבל החשמל ממקור החשמל, לשחרר את נעילת הגלגלים האחוריים, לאחוז בשתי ידיים בשתי הידיות הצדדיות ולדחוף קדימה.

2. אין למשוך את הפג-חום מחשש להתהפכותו – הנעת הפג-חום תיעשה רק בדחיפה!

מיקום ומילוי הפג-חום טרם הפעלתו

1. הצב את הפג-חום בעמדה הרצויה על משטח ישר כשהוא במצב אופקי ומאוזן ונעל את 2 הגלגלים האחוריים על ידי לחיצה ברגל על לשונית הבלימה .

2. במידה והשטח אינו מאוזן יש לאזנו ע"י הגבהת הגלגלים. יש להימנע מהפעלת הפג-חום על משטח לא מאוזן .

3. בעת הצבתו יש להתייחס לגורמים הבאים:

· כיוון הרוח – יש להציב את הפג-חום כשגבו אל הרוח ולהיעזר ברוח לפיזור האוויר הצונן. הצבת הפג-חום אל מול הרוח יכולה לנטרל את יכולותיו .

· יש להרחיק את הפג-חום מכל מכשול: קיר או עמוד – מחשש לעיבוי האדים למים, למניעת פגיעה בראש הצידוד או במגש העודפים. ולהרחיקו מוילונות – מחשש ליניקת הוילון ע"י המפוח.

· וודא שהפג-חום אינו מכוון ישירות אל מכשירי וחיבורי חשמל.

· מומלץ להציב את הפג-חום במרחק העולה על 2 מטרים מהמקום אותו מעוניינים לצנן ולכוון את עוצמת ההפעלה בהתאם. ניתן להרחיק את הפג-חום ובהתאם – להגביר את עוצמתו וההיפך.

4. לאחר הצבת הפג-חום במקומו וכדי למנוע תזוזה לא רצויה שלו כאשר הוא פועל, נעל את הגלגלים האחוריים על ידי לחיצה על הבלמים.

5. כעת יש למלא את מיכל המים בהתאם לזמן ההפעלה, בכל מקרה מעבר לקו המסומן.

· ניתן לחבר את הפג-חום לחיבור מים קבוע – להזנת מים אוטומטית.

· מיכל המים יתמלא עד שהמצוף יפסיק את מילויו.

6. חבר את תקע הפג-חום לשקע חשמל תקין והפעל בהתאם להוראות ההפעלה.

7. אין להפעיל את הפג-חום ללא מילויו במים קודם לכן!

הפעלת הפג-חום לאחר הצבתו

לפג-חום 4 מצבים המחולקים ל-2 קטגוריות: מצב אוורור ומצב צינון כאשר לכל מצב יש אפשרות לעבוד בשני אופנים: באופן סטטי (מצב סטטי) או באופן בו ראש הפג-חום מצודד ימינה/שמאלה במהירות קבועה (מצב צידוד).

פירוט המצבים:

1. אוורור Ventilation– סטטי

במצב זה רק המפוח עובד ויוצר סחרור של האוויר.

מערכת הצידוד אינה פעילה.

 

2. אוורור/צידודVentilation

במצב זה מערכת הצידוד מניעה את ראש הפג-חום

לצדדים במהירות קבועה. מערכת המים איננה פעילה.

3. צינוןCooling – – סטטי

במצב זה המפוח ומערכת ריסוק המים פועלים.

מערכת הצידוד איננה פעילה.

4. צינון/צידוד Cooling –

במצב זה המפוח, מערכת ריסוק המים ומערכת הצידוד פועלים במקביל.

5.3.2 הפעל את המכשיר ובחר את המצב הרצוי.

5.3.3 לכוון עוצמת האוויר הרצויה יש להשתמש בלחצנים שעל לוח הבקרה: חץ כלפי מעלה (Increase) מגביר את העוצמה ואילו החץ שמופנה מטה (Decrease) מחליש את עוצמת המפוח.

5.3.4 כיוון והתאמת עוצמת ריסוק המים – יש לווסת את כמות המים המרוסקים כך שכל המים יתאדו בדרכם מעל מגש המים, ואל האזור המצונן תגיע צינה נעימה ולא מרטיבה.

וויסות המים יתבצע בהתאם לעוצמת המפוח, לעומס החום ולהעדפת הלקוח.

שליטה במערכת המים

· וויסות עוצמת המים לריסוק מותאמת לצרכים ולהעדפות הלקוח.

· הפעלה לצורך צינון – הפעלת נכונה של הפג-חום וכיוון כמות המים תתרום לכך שעד 100% מכמות המים המרוסקים – ישמשו לאידוי וספיחת אנרגית החום, ללא הרטבה.

"מבחן המשקפים"

על מנת לוודא שהפג-חום פועל כראוי וכמות המים המרוסקים מצננת ואיננה מרטיבה, ניתן לבצע את המבחן הבא:

· הרכב משקפים מכל סוג.

· עמוד במרחק של 2 מטרים מול הפג-חום כשהוא פועל לכיוונך והתבונן לכיוונו.

· במידה והפג-חום פועל כראוי : טיפות המים המרוסקים יתאדו ואליך תגיע צינה נעימה ולא מרטיבה – על המשקפיים לא יופיעו טיפות מים קטנות.

· במידה ועל המשקפים מופיעות טיפות מים קטנות – יש לשנות את כמות המים המרוסקת עד לכמות הרצויה ועד לעמידה בתנאי "מבחן המשקפיים".

· הפעלה לצורך הוספת לחות – השליטה בכמות המים המרוסקים תכתיב כמה לחות תיווסף לאזור הפעולה.

· השליטה בכמות המים המרוסקים מתבצעת על ידי סגירה ופתיחה של ברז המים הנמצא בחלקו האחורי של הפג-חום – מתחת לארון החשמל.

מה דרישות החשמל של הפג-חום?

המצנן מתחבר לשקע חשמל חד-פאזי רגיל, חסכוני בצריכת החשמל (220V, סה"כ 1.5 קוט"ש, 7A בהתנעה) ואינו דורש חיבור מים קבוע שכן יש בו מיכל מים מובנה המספיק לעבודה רצופה של עד 15שעות – תלוי באופן פתיחת הברז (ישנה אפשרות גם לחיבור קבוע למקור מים).

אני מפיק אירוע באמצע המדבר. האם ניתן לצנן במקומות כאלו?

בוודאי! כל עוד יש לפג-חום מקור חשמל, ניתן להציב את הפג-חום בכל מקום והוא כבר יעשה את העבודה. בגלריית התמונות ניתן לראות תמונות מאירועי מדבר שונים בחודשי הקיץ והחמסין: הפג-חומים "נלחמו" בשרב, גברו עליו ויצרו איזור נעים ורענן באמצע המדבר.