פתרונות אוורור בחדרי קירור תעשייתיים

 

מפעלים שונים המייצרים מוצרי מזון, תרופות, תוצרת חקלאית, חממות לגידול פרחים וגופים אחרים נזקקים לאחסון תוצרתם בחדרי קירור תעשייתיים. יש חדרי קירור שמותאמים לאחסון מוצרים קפואים ואחרים לקירור בדרגה פחותה. כל מוצר בהתאם לדרגת הקור המתאימה לו. מוצרי מזון דוגמת דגים, בשר, גלידות, ירקות ופירות קפואים יחזיקו מעמד רק בהקפאה. מוצרים אחרים כמו ירקות ופירות, תרופות, פרחים ועוד ישמרו טריים לאורך ימים כאשר הם מאוחסנים על מדפים בחדרי קירור מותאמים ומסודרים. ניתן לשלוט על עוצמות הקור באמצעות מערכות בקרה שונות. התנועה בחדרי קירור רבים הינה גבוהה ויש צורך לספק בהם, בין היתר, פתרונות אוורור מגוונים ומתאימים.

בניית חדרי הקירור

את חדרי הקירור בונים על פי תקנים ומפרטים ידועים. נעשה שימוש בחומרים מבודדים אשר החשוב והפופולארי בהם הוא הפוליאוריטן המוקצף. עובי הדפנות בכל חדר קירור משתנה. ניתן לבנות חדרי קירור מודולאריים הזהים בגודל ובנפח אבל, כמובן, שניתן לתכנן ולהקים אחרים מיוחדים בהתאמה לגודל השטח, לדרישות הלקוח, לצרכיו ועוד. לב חדר הקירור הוא, כמובן, מנועי הקירור המספקים את רמת הקור הנדרשת. ניתן לשלוט ברמת הקור  ולפקח עליו באמצעות חיישנים ואביזרים שונים. במערכות מתקדמות ניתן לשלוט גם מרחוק. יש מערכות המספקות מידע על דרגת הקור המצויה בתוך החלל. ובמידה ויש תקלה ניתן להתחבר מהבית או מכל מקום בו נמצא בעל המחסן או מנהלו.

בחדרי קירור בכל גודל יש תנועת עובדים ואנשים. מדובר על מחסנאים, מלקטי סחורות, סבלים ומבקרים שונים שתפקידם מחייב כניסה אליהם. משום הסיבות הללו, בשל הצורך בשמירה על איכות המוצרים המאוחסנים ומסיבות אחרות, יש צורך להתקין, בנוסף, גם מערכות שנועדו לאוורור ולסינון אוויר. קיימים פתרונות אוורור שונים שעליהם מחליטים המהנדסים המתכננים, ובעת ההקמה, הם או מומחים אחרים מפקחים על ההתקנה. מדובר בעיקר על מזגני אוויר לסוגיהם ועל מאווררים. העוצמה של כל מערכת נקבעת על פי גודל המקום, הנפח בחלל הפנימי, המוצרים המאוחסנים, מיקומו הגיאוגרפי (אזור חם או קר) ועוד. מערכות מיזוג אוויר, וכן מאווררים אחרים, אם נדרשים,  מותקנים על התקרות הקירות בנקודות חשובות ואסטרטגיות.

חברות ומפעלים המתמחים בייצור, התקנה ותחזוקה של מערכות לאוורור וסינון במפעלים ובאתרים תעשייתיים מספקים שפע של אמצעים לכלל התעשייה, ובכלל זה, לחדרי קירור הנמצאים במרכזים לוגיסטיים ובמקומות אחרים. במקרים רבים, הם מספקים את השירות לחברה שנבחרה להקים את חדרי הקירור. יש מקרים, בהם הם יוזמנו ישירות כדי לתכנן ולהקים מערכות אוורור. בעלי חדרי קירור מאחסנים בהם סחורה יקרת ערך של מזון ותרופות, ויש חשיבות לאחסונה בתנאים מבוקרים על מנת למנוע נזקי בריאות לצורכים אותה. פתרונות אוורור הם חלק חשוב בכל חדר קירור ומומלץ לקבל אותם מידי חברות בעלי מוניטין. שמירה על מוצרים אלו תימנע קלקול והשמדת מוצרים, ובכך, תחסוך כסף רב.