פתרונות צינון לחצר ולגינה

ישראל שוכנת על גבול המדבר, ומשום כך, יש בה תקופות ארוכות של ימי שמש. העונה החמה היא, כמובן, הקיץ שמאופיין בישראל גם בלחות גבוהה. גינות וחצרות מהווים חלק בלתי נפרד מהבתים הפרטיים ומהמבנים האחרים ואנשים אוהבים לשהות בהם בימים חמים. הישיבה ביום חם, מחניק ולוהט בחצרות וגינות שאין בהם פתרונות צינון אינה נעימה לאורך זמן, ומשום כך, מחפשים ומוצאים בעלי המקומות פתרונות לבעיה. אלו נועדו להקל על היושבים, לעודד אותם לשבת זמן רב יותר, ובאופן כללי להנעים את השהייה. במקומות מסחריים דוגמת מסעדות ובתי קפה יש לפתרונות צינון אלו גם ערך כלכלי מוסף. יותר ויותר אורחים ייכנסו, יישבו זמן ארוך ויזמינו ארוחות, שתייה, גלידות ומוצרים רבים מהתפריט.

ריהוט גן שעמיד לרטיבות ולחות

כמובן, שבכל גינה וחצר יש צורך להכניס ריהוט גן שחייב להיות עמיד לרטיבות וללחות. מדובר, בראש וראשונה, על מערכות ישיבה, פינות אוכל וברים שבחלקם הם מצרך קבוע ומבוקש בכל מקום פרטי ומסחרי. בנוסף אליהם, יש מיטות שיזוף, קונכיות, ערסלים, נדנדות וכדומה. ריהוט גן עשוי מחומרים שונים שכולם עמידים למים. מדובר על עץ מעובד, אלומיניום, ראטן, פלסטיק וקש. הם שונים אלו מאלו במפרט, בעיצוב, במחיר ועוד. בנוסף לכך, יש צורך בהתקנת פתרונות הצללה, ורבים מבקשים להתקין שמשיות בגדלים ובצורות שונות. שמשיות אלו לצד מערכות הצינון הקיימות מבטיחות שהאוויר בתוך המתחם יהיה נעים יותר מאשר מחוצה לו.

מאווררים – אמצעי קירור מבוקשים

המאווררים הם אמצעי הקירור המבוקשים והפופולאריים ביותר. יש מאווררים בגדלים שונים, והמתאימים ביותר הם אלו התעשייתיים שמסוגלים לספק תפוקת צינון גבוהה. הם בעלי מנועים חזקים המוגנים מפני לחות. ניתן למצוא מאווררים מערפלי מים שהינם בעלי עצמה גדולה ועם מיכלי מים. המים זורמים בצינור ומפוזרים הלאה באמצעות זרועות המאוורר. קיימים מאווררים עם מפרטים מגוונים, בגדלים שונים עם מיכלי מים בקיבולת שונה, עם יוניזאטורים (מטהרי אוויר), עם שלט רחוק, עם צידוד רחב, ניידים וכדומה. מיכלי מים אלו מלחלחים את האוויר, דוחים יתושים ובטוחים לשימוש. ניתן להציב מספר מאווררים כאלו בהתאם לגודל המקום, לטעם, לצרכים, ליכולת הכספית ועוד.

ערכות צינון שונות

מערפלי מים אחרים ניתן להצמיד לשמשיות. הם מורכבים מצינורות צרים אותם מתקינים על השמשייה. מחוברות אליהם דיזות אשר מתיזות את המים בלחץ. כל מי שיושב תחת השמשייה נהנה מאוויר מצונן ונעים. בנוסף, ניתן למצוא מצננים בגדלים שונים ובעלי ספיקת אוויר משתנה. כמו כן,  קיימות ערכות לצינון וערפול שונות אותן מחברים לצנרת באמצעים שונים. כל האביזרים הללו ניידים וניתן להציבן על הדשא, על דק, על משטח מרוצף מאבן, תחת פרגולות, על שפת בריכות שחייה וכדומה. הם מיועדים לקיץ ולימים חמים וניתן לאחסנם בימי חורף במחסנים ובמקומות אחרים המיועדים לכך. מומלץ לרכוש אותם אצל משווקים בעלי מוניטין אשר יש ברשותם מבחר גדול של פתרונות צינון.

עשוי לעניין אותך גם: